Looking for Turkish players

UryuuUryuu Turkey , Nebula
edited October 2017 in General Discussion
Merhabalar,
Eski günlerden bir esintiyle geldi bu oyun , ultima online rüzgarıyla. Aramızda bir grup kurmak adına bu konu başlığını açtım. Sesimi duyan varsa bir cevap yazsın sonrasında bu başlık altından iletişim kanalını paylaşacağım.

Oyuncu Listesini güncel tutacağım.

Oyuncuların Forum Nickleri;
Uryuu
kilopi3142
Assos
Pampero
«134

Comments

• Merhaba,
    Forumu düzenli olarak takip ediyorum ama senin mesajını görene kadar üye olmamıştım.
  • UryuuUryuu Turkey , Nebula
    Umuyorum ki yeni oyuncular ve eski oyuncular olarakta bir grup kurabilecek sayıya ulaşabiliriz.
  • Oyunu ben satın almadım henüz, steame gelmesini bekliyorum. Sen aldın mı ? Aldıysan ve denediysen ne kadar ümit vaad ettiği hakkında bilgi verebilir misin ? UO nun yerini tutabilecek gibi görünüyor ?
  • kilopi3142kilopi3142 Turkey
    edited August 2017
    ** Özel mesajını yeni okudum, skype üzerinden talep yolladım.
    Oyun bence shroud of avatar yada albion ile açık ara uo'ya daha yakın net olarak , Evet pledge yaptım aldım ve memnunum detaylı olarak özelden skype paylaştım , konusalım aktarayım.
  • Merhaba, aranıza katılmak isterim mümkünse eğer?
  • Bende varım. Şuan almadım ama steam e geldiğinde alacağım. Bu arada steam e de 40$ dan gelecekse hemen şimdi mi alsam?
  • PamperoPampero Turkey
    edited October 2017
    Mesajı yazınca ben dayanamadım şimdi alıyorum. Bu arada paypal'a ihtiyacı olan olursa ben sizin adınıza alabilirim. Siz benim Türkiye de ki hesabıma ödeme yapa bilirsiniz.

Güncelleme: Oyunu indirdim şuan kuruyorum. Listeye ekleye bilirsiniz.
    Arkadaşlar merhaba hoşgeldiniz ,
    özel mesaj olarak iletişim bilgisi paylaşıyorum ikinizlede. İletişime mutlaka geçelim.
  • Merhaba arkadaşlar, facebookda birkaç arkadaş ile grup açtık, isteyen gelebilir beraber oynarız.
    https://www.facebook.com/groups/185911565287433
  • Gencler selam,bende sızı gorunce uye oldum. Oyunuda tesadufen gordum cıktı cıkacak vs dıye nezaman stemae gelecek,Turk oynayan baska var mı? oyun genel olarak nasıl bı bılgı verebılırsenız cok sevınırım.Ozledım Ultımayı valla
  • Aurelius1907Aurelius1907 Turkey
    edited December 2017
    Herkese selamlar, ben de steam çıkışını bekliyorum.
  • herkese selamlar ben de sizleri görünce geldim oyunun steam e gelmesini bekliyorum. dark venue de oynamıştım basından sonuna kadar umarım eski günlerin keyfini verir bu oyun
  • sinantonbasinantonba İstanbul,Turkey
    merhaba arkadaşlar.. ultima online oyuncularını görmek çok iyi gerçekten..oyun ne zaman çıkacak bilginiz varmı acaba tam olarak...shroud of avatar da hayal kırıklıgına ugradım..daha sonra albion online'a da başladım fakat... server olmaması ve global server olması binlerce kişinin oynaması saçmalık ötesi geldi..evet ultima online'a yakın diyebiliriz...oyuna ne zaman giriş yapabiliriz ? ...
  • @sinantonba Beta nisan ayında başlıyor.

Bu linkte ayrıntılar var.
    http://www.legendsofaria.com/road-to-beta/
  • Ben yaklaşık 2 aydır Legends of Ultima serverinde oynuyorum. Dileyen benimle iletişim kurabilir arkadaşlar.

• @FashoYolo Discord da misin?
  • karakedikarakedi Turkiye
    edited January 17
    Selamlar herkese.

Aslinda ben hicbir zaman uo oynamadim. Wowcuyum fakat piyasadaki klasik hacknslash oyunlara benzemeye basladigi icin biraktim. Internette ordan oraya dolanirken LOA yi fark ettim. Beklentime yakin bir oyuna benziyor. Bir iki video izledim. Combat hakimiyeti kotu gibi sanki. Wowdaki hakimiyet, kamera rotasyonu yok gibi ama bilmiyorum gormek lazim.

Bir de umarim dengeli bir meslek olayi olur. Wowda mesela meslekler cok gerekli degil. Bazi meslekler basit. Bir item yapmak icin basit materyallerden onlarca toplaman gerekiyor. Yani pahali, zaman aliyor ama basit. Meslek gelistirmek icin bie itemdan 30 tane yapiyorsun mesela. Maliyet atiyorum 100 gold. Satis 5 gold. Umarim boyle sacmaliklar olmaz. Benim meslekteki beklentim oyle yuzlerce skilli olmamali ama bir skill icin birkac gun ugrasmali, farkli kisilerle takas yapmali ve ne bileyim birkac dungeona girip bazi bosslari kesmen lazim mesela. Bunlar wowda yuzeysel olarak var. Umarim LOAda olur. Piyasanin cazibesine yenilmez.

Benim iki sorum olacak. Cevaplarsaniz sevinirim.

1 pledge yapip alanlar kapali betada oynayabiliyor mu? Anladigim kadariyla kapali beta 1 bu ay baslamis.

2 pledge accountu olanlar oyun steame geldiginde tekrar satin almak zorunda kalacakmi yada pledge accountu ile release olmus oyuna giris yapabilecekler mi?
  • Yani eger pledge ile release'e girilebilecekse simdiden alip takilalim :)
  • Bu arada birisi forumda cevaplamis.

Simdi pledge yapanlar release'e de girebilecekler diyor.
    Selamlar arkadaşlar , güzel bir oyun olacağı ümidiyle bekliyoruz bakalım artık hep beraber göreceğiz. Kontağı kopartmayın.
  • Konunun canlı kalması güzel :D
  • karakedikarakedi Turkiye
    edited January 17
    Surda yapilan duyuruya gore 29 ocakta kapali beta1 basliyor. Kapali bedava ucretsiz degil fakat paket alanlar girebilecek. Ayni zamanda bu paket oyunun Release versiyonuna giris yapmamizi da saglayacak. Ek olarak paket alanlara release versiyona da aktarilabilecek bazi oduller verilecek.

Ve aralardaki yazismalardan anladigim kadariyla founder packlerin seviyeleri olacak. Baslangic paketi, orta seviye, legendary pack gibi seyler. Pledge baslangic seviyesi oluyor.

Yani dananin kuyrugu 29 ocakta kopuyor. Ozetlersek 29 ocakta sunlar oluyor

- pack satislari baslayacak
    - kapali beta1 basliyor. 2 hafta surecek.
    - oyunun bitmis versiyonu nisanda baslayacak. Steame nisanda dusecek yani.
    - simdi pack alanlar bitmis versiyona digerlerinden onde baslayacak. Ve bazi oduller alacaklar
    - oyunu simdiden oynamak isteyenler bazi private serverlarda oynayabilir. Legend of Ultima mesela. Bunlar alpha versiyonundalar.
    Miphon_CS said:

Greetings!
    We are happy to announce that Legends of Aria will be entering Closed Beta I on January 29th 2018 for a duration of 2 weeks, closing February 11th.

Thanks for your support and we'll see you in Celador!

• Bu arada bir iki tane real time video izledim. Bazi seyler bana sacma geldi

1 adamlar dungeona binekle giriyor. Boyle bisey varmi :) UOda da boylemiydi. Binek uzerinde skill atmasi falan cok sacma.
    2 haritalar cok basit. Environment hissi yok. Bombos.
    3 boss fightlar basit. Dragonlar var duruyor, ne dmg atiyor ne skill. Adam dragonun kuyruguna gecmis skille basiyor. Boyle bir boss fight yok. Dragon fight klasiktir. Front breathe falan yapar birde tail smash. Party bunlara dikkat etmiyor
    4 mob fightlar da sacma. Adam mobla etkilesime geciyor. Mob adamin yanina geliyor. Hemen vurmuyor birkac saniye duruyor. O arada adam kiting yapiyor falan.
    5 dikkatimi ceken diger husus party frame yok
    6 ayrica menuler arasi dolasmak cok hantal. Bi mobu lootlayacaksin mesela. Once cesede tiklayip sonra loota tikliyorsun oyle aliyor.
    Spellbookta oyle. Once backpacki acman lazim direkt spellbooku acamiyorsun.
    Bu konularda kiyaslarsak bence wow tartismasiz ustun.
  • Oh i came in here looking for some dinner but just finding posts i dont understand.

Nevermind me.
  • Lol dude. Dont worry. We can get u some turkish kebab :p
    Selamlar karakedi ;

açıkcası bir çok oyunun birbirine üstünlüğü var mesela ultima online'da wow'un 1000 'de 1 kadar sunucu ve oyuncusu olsa şuan bu oyunlar çıkmazdı piyasaya , wow güzel bende seviyorum fakat çok basitleştirdiler ve oldukça diablo'daki barbarian moduna bağladılar oyunu resmen tuş spamlamaya ve rotasyona dayalı. Classic wow (vanilla) için kesinlikle bunu söyleyemem. Bu oyunu bence kıyaslayabileceğimiz kategori olarak ; albion online(kötünün iyisi) , shroud of avatar (tek kelimeyle berbat) ve bu elimizdeki legends of aria , tabiki bu oyun şuan çıktığı gibi haliyle kalmayacaktır ve kesinlikle geliştirilme evresi olacaktır karşılaştırdığımız oyunlar yıllarını üstüne koyup patch üstüne patch ile evrimleşmitir ki wow betayı you tube'dan araştırmanı aradaki farkı görmeni isterim. Benim bu oyunla ilgili tek en büyük çekincem , biz oyuncularda sunucu açabileceğiz ki bu çok güven verici değil ve zaten kurumsal yapıya bağlı olmayacaksa beni bu tedirgin ediyor.Playerlar bölünecek , eşit bir oyun platformu olmayacağını düşünüyorum , tek merkezli bir sunucuda , oyunu çıkartan firma olması gerekiyor ki güvenerek oynayabilelim.
  • Haklisin dostum. Wow betadan bugune resmen evolution gecirdi. Umarim LOA da benzer gelisimi yasar. Bu kadro ve profesyonellik meselesi. Bence LOA da gelistirilecek cok sey var.

Bu shard olayi nasil oluyor UOda. Simdi oyun release olduktan sonra WOW daki gibi retail server olmayacakmi? Sandbox sadece oyunun temelini yapacak server isini oyuncu gruplarina mi birakacak?

Ben de aslinda ayni seyi dusunuyordum. Shard olayini anlamadim. Tmm oyun acik kaynak olsun, bir project olsun herkes gelistirsin. Ama profesyonel anlamda domine eden bir kadro olmadigi surece atiyorum WOW un SRO nun KO nun basarisini yakalayamaz diye dusunuyorum. Hic UO oynamadigim icin sisteme yabanciyim.

Yine bir videoda izledim. Farkli ozelliklerde cesitli pve ve pvp serverlari var. Yani farkli adreslere sahip onlarca server olmasina gerek var mi. Bence bu parcalanma yaratir. Bir sey ne kadar derli toplu ve buyuk olursa harcanan emek o kadar verimli olur.
  • Oyunda hesap açma işlemi nasıl yapılıyor acaba?
  • Su anda durum su. Alpha bitti (final alpha diyorlar). 29 ocakta beta baslayacak. Ona paket alip girebilirsin. Alphaya biz giremiyoruz fakat private serverlar var (community shards). Onlara pledge yapip girebilirsin. 40$. Pledge yapanlar oyuna da girebilecekmis.

Bemce biraz daha bekle. 29u olsun. Founders pack diye bisey cikartacaklar. O zaman girersin.

Beta bittikten sonra orjinal versiyon baslayacak iste.
Sign In or Register to comment.